Kniha Tajemství managementu v éře turbulencí

Na základě více než 25 let zkušeností s řízením průmyslových podniků od mezinárodního specialisty v průmyslu Ing.Libora Witasska, MBA. Neočekávejte žádný dlouhý akademický text, je to jen praktická sbírka autorských poznámek z reálné manažerské praxe.

Firmy hledají novou rovnováhu v rozsáhlé celosvětové komplexní síti dodavatelů. V této knize Witassek chce sdílet tyto pohledy, které shromáždil ze zkušeností a pozorování v globálně působících korporacích. Vše o cyklické rovnováze.

Svět se vyvíjí velmi rychle, ale mění se zcela logicky, a dokonce i ve zdánlivém chaosu to může být docela předvídatelné. Manažer musí být schopen se dobře dívat, pochopit, co se děje v okolí podniku, rychle se přizpůsobit a vyrazit do koordinované akce. Witassek popisuje několik příběhů o tom, jak se svět mění, o řízení v chaosu, o rozdílu mezi znalostmi a informacemi, o agilních strategiích.

Neustále se měnící prostředí je tedy skvělou příležitostí pro uchopení nových výzev, pro uplatnění nových podnikatelských nápadů, vlastní agility a dovedností.

Ekonomika je živý organismus, není to stroj, takže je nemožné, aby byla firma řízena mechanicky, jako by to byla stroj. Witassek vysvětluje, jak používat principy živých organismů v podnikovém prostředí. A možná to nejdůležitější, kniha poskytuje:

  • 13 praktických případů a příkladů z praxe,
  • 10 cvičení k vlastnímu sebeposouzení organizační výkonnosti a připravenosti na turbulentní období,
  • 10 T-karet pro snadné sebehodnocení (KamishiBai auditní karty)
  • praktické pokyny pro zlepšení implementace agilních přístupů a dosahování výsledků.

Ať už jste manažerský nováček, podnikatel, manažer nebo lídr, který ví, že odvážná změna je nezbytná, aby firma dlouhodobě přežila a prospívala v neustále se měnícím světě, pak vám tato kniha pomůže získat sebedůvěru a dosáhnout ziskové budoucnosti.